Hvězdy v Nehvizdech

Hymna mítinku - TO DÁŠ!
2020 krátké video
Reportáž České Televize z ročníku 2020 zde
DNA ALUTEC KK Mezinárodní atletický mítink
Videozáznam mítinku 2020 naleznete zde
Fotogalerie z ročníku 2020 je k nahlédnutí zde

ČTVRTÝ ROČNÍK bude OPĚT ZAŘAZEN DO SVĚTOVÉHO RANKINGU!!!  

Na úvod bych chtěl moc poděkovat všem sponzorům a partnerům akce, bez kterých bychom se mohli jít klouzat a skákat maximálně přes kaluže. Hned vzápětí patří velké díky kamarádům a všem, co mi na akci neúnavně pomáhají. Závod roste, a tak si žádá stále více nadšenců, kteří se do akce zapojují. Některá jména ale musím vyzdvihnout – techničtí ředitelé mítinku Martin Mazáč, Jan Žižka, kteří obětují své dovolené a neúnavně několik dnů akci povyšují tam, kde je. Parťáci Jan Jenčík a Karel Luňák - „černí“ dříči po celý rok. Pan ředitel Luboš Rýdlo a jeho tým, který za mě stále supluje, a tím mi umožňuje věnovat se mítinku naplno po celý rok. Akce je sice dvoudenní, ale žádá si opravdu přípravy po celý rok. Pokračovat v děkování bych mohl opravdu dlouho, jelikož bylo připraveno hned 70 pořadatelských triček a na všechny spolupracovníky ani nezbylo. Letos poprvé za tři ročníky závod osobně hodnotím atletickou terminologií jako „zdařený“. Diváci udělali neskutečnou kulisu, kterou závodnici velice obdivovali a děkovali za ni. Blízký kontakt nadšených dětí se závodníky mi až naháněl husí kůži.

Poprvé byl mítink vysílán živě a také si ho pustilo několikrát více lidí, než jsem vůbec doufal. Řečí čísel jsme v tisících. Padly čtyři rekordy mítinku, které mají velkou váhu po celém světě a i na konci halové sezóny svítí vysoko v evropských i světových tabulkách. Padl další národní rekord a to ve skoku vysokém mužů díky brazilci Ferreirovi. Tomáš Staněk vrhl světový výkon roku a limit na MS. A tak dále a tak dále. Zkrátka do dodržení slibu, který jsem v euforii vyřkl Žanetě Peřinové do kamery ČT, dotáhnout do Nehvizdy v roce 2021 čerstvé medailisty z OH v Tokiu, mám velkou motivaci a chuť. S podporou městyse, která je silnější než v mnohem větších městě po světě. S další podporou našich bývalých nejen atletický hvězd Českého sportu, a to jak mistrů světa, olympijských vítězů a medailistů, jsem přesvědčen, že se ještě můžeme ve světovém povědomí dále posouvat.

Nerad bych zapomněl na dětský trojboj, který beru minimálně stejně důležitě jako hlavní závod. Snažíme se dětem vytvořit stejné podmínky jako dospělým atletům a věřím, že někteří z nich v budoucnu budou posouvat rekordy mítinku hlavního programu. Jako trenér většiny mladých atletů z řad fanoušků vidím, že má smysl v mítinku pokračovat. Po celý rok se moji atleti ptají, kdo ze zahraničních hvězd přijede. Děti se budou moci dívat nejen na  závod samotný, ale především můžou po několik dnů sledovat atlety v tréninku, a to beru jako velké plus v jejich přípravě a motivaci. Sociální sítě nejen dětí, ale i dospělých atletů, se po celý rok plní fotkami a videi ze sportovního svátku v Nehvizdech.

Všem mockrát děkuji a těším se za rok na viděnou a na slyšenou. 

 

 

 

 

Zima 2021

Od 17:00 hod

Nehvizdy, Bedřicha Mouchy 1001

Vstup zdarma

Doprovodný program 

 

HVĚZDY mítinku:

 
 

Řekli o nás...

"Byl to nejlepší halový mítink, kterého jsem se kdy účastnil. Také to byl můj první opravdový mezinárodní mítink. Nikdy na tento moment nezapomenu.

-- It was the best indoor meeting I ever had. Also my first true international meeting. I will never forget that moment in the winter."

Ituah Thomas Enahoro, Nigérie
stříbrný účastník skoku dalekého

"Přestože jsem se závodu nakonec nemohl zúčastnit, moc se mi líbila snaha organizátorů vše skvěle připravit a vytvořit závodníkům co nejlepší podmínky. Když budu zdravý, rád si do Nehvizd přijedu zaházet v příštím roce."

Tomáš Staněk
český rekordman ve vrhu koulí

"Zní to jako skvělý nápad udělat kousek od Prahy atletický mítink. Škoda, že nejsem mladší abych si mohl také zazávodit. Závodu přeji mnoho zdaru a akci si užiji alespoň jako divák."

Roman Šebrle
olympijský vítěz

"Velmi si vážím toho, že Vás mohu v Nehvizdech přivítat. Přijde mi to jako splněný sen."

Luboš Rýdlo
ředitel školy

"Ráda bych popřála Hvězdám v Nehvizdech hodně hvězdných atletických zážitků, spoustu rozzářených dětských očí a aby se mítink povedl dle představ organizátorů. Já osobně se strašně těším na nový zážitek a doufám, že společně se mnou budete na místě fandit našim atletům."

Lucie Hradecká
vítězka Fed Cupu
2x medaile z OH

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři